Jak se počítá u elektro revize cena

elektrikar1

Není pochyb o tom, že pravidelná revize elektřiny je pro bezpečnost jakéhokoliv domu velmi důležitá. Značně totiž zmenšuje riziko, že se elektrické vedení nějak poškodí a způsobí nehodu, která může zničit i celý dům.

Vzhledem k tomu, jak je tento úkol důležitý, je pochopitelné, že je nutné jej svěřit vyškolenému odborníkovi. Budeme tak mít jistotu, že práce bude provedena profesionálně, a že se na výsledky můžeme spolehnout. Navíc nám v případě, že najde během prohlídky nějaký problém, může nabídnout okamžitou opravu.

To vše je samozřejmě dobré, je však nutné počítat s tím, že si elektrikář nechá za tyto služby zaplatit. Přeci jen, je to jeho živobytí. Co vše do této ceny ale započítá, a se vlastně u elektro revize cena stanovuje?

V první řadě je jasné, že mu musí pokrýt veškeré náklady. Sem patří amortizace nářadí i automobilu, dále pohonné hmoty a další nezbytné věci, a v neposlední řadě také zisk. Ten je důležitou položkou, neboť právě kvůli němu tuto práci dělá.

Je samozřejmé, že pracovník chce, aby tato částka byla co nejvyšší. Naopak majitel dané stavby by byl rád, kdyby byla co nejmenší. Je tedy nutné, aby se potkali někde uprostřed, kde ani jeden nebude plně spokojen, avšak oba budou nespokojeni zhruba stejně. Jak jej ale spočítat?

V první řadě by se měl odvíjet od náročnosti práce. Přeci jen, prohlídka elektřiny malého bytu bude jednodušší, než u velkého rodinného domu. I proto si elektrikáři často účtují nikoliv sazbu za výkon, ale za hodinu.

elektrikar2

Dále je nutné vzít v úvahu nebezpečnost dané práce. Přeci jen, již od mala nám říkají, že s elektřinou si není radno zahrávat, a to je rozhodně pravda. I kdy totiž použijeme veškerá bezpečnostní opatření, riziko zde vždy je, byť malé. A to by mělo být v celkové částce započítáno.

Je tedy jen pochopitelné, že cena za tyto služby není nejmenší. Avšak měli bychom to alespoň částečně respektovat. Odměnou za to nám totiž bude bezpečí jak naše, tak našich blízkých. A to za to rozhodně stojí.