Jak funguje ketonová dieta a co během ní můžete jíst?

pexels-photo-4676420

Snažíte se už delší dobu zhubnout nebo jste se rozhodli, že vypilujete svou postavu do léta, ale hledáte tu správnou dietu? Vyzkoušejte tu ketonovou.

Jak funguje ketonová dieta a co během ní můžete jíst?

V posledních letech se o ní hodně mluví, narazit na ni můžeme téměř všude, názory na ni se sice leckdy rozcházejí, ale o její účinnosti nemůže být vlastně pochyb. Ketonová nebo také keto dieta slaví úspěchy a hlavně slibuje výrazné snížení váhy bez pocitu hladu, což je asi nejdůležitější. Na jakém principu tato opěvovaná dieta funguje a co během ní můžete a naopak nesmíte jíst?

Omezení sacharidů v hlavní roli

Ketonová dieta má přísná pravidla, která se musejí dodržovat. Jakmile totiž nejsou dodržována, dieta nefunguje a žádná kila dolů nepůjdou. V této dietě jde především o výrazné omezení sacharidů, jejich denní příjem by měl být snížen na co nejmenší minimum, naopak je nutné jíst co nejvíce bílkovin a zdravých tuků. Omezit sacharidy však není úplně snadné, ty se totiž objevují ve většině oblíbených a známých potravinách, které jíme denně. Z toho důvodu je možné narazit na speciální balíčky jídel, které jsou už předpřipravené, obsahují správný poměr všech složek potravy tak, aby dieta skutečně fungovala. I doma si je ale můžete připravit, stačí jen vědět, co můžete a nesmíte jíst.

Co je dovoleno a co zakázáno?

Ketonová dieta neslibuje pouze shození nadbytečných kilogramů, díky ní můžete zlepšit také stav své pleti, budete mít lepší náladu a cítit se klidnější. Kromě toho má být tato dieta prevencí proti mnoha onemocněním, právě nemocným lidem se pak předepisuje kvůli zlepšení jejich stavu. Výhodou diety je také to, že během ní nebudete mít nikdy hlad, není totiž zapotřebí si hlídat, kolik toho člověk sní, jde o to, co vlastně jí a na tom je celá dieta postavená.

pexels-photo-676560

Pokud se do keto diety pustíte, připravte se na to, že budete muset vypustit všechny sladké potraviny a to včetně medu nebo sirupů. Zapovězeny jsou dále přílohy, jako například rýže, těstoviny nebo také cereálie. Jíst nesmíte cokoliv, co obsahuje cukr a během diety si nebudete moci dát ani jednu skleničku alkoholu. Na seznam doporučených potravin, které si budete moci dopřávat takřka bez omezení, se řadí maso, ale také uzeniny, což jistě každého dietáře potěší, dále vejce a mléčné výrobky, tučné sýry, ryby a oříšky. Pozor na ovoce, dovoleny jsou jahody, ze zeleniny pak avokádo, špenát nebo celer. Ano, u keto diety se nesmí jíst ani většina druhů zeleniny a už vůbec ne ovoce.

Po dodržení přísných pravidel diety se ale můžete těšit na štíhlejší postavu, které se dá dosáhnout během několika týdnů. Zkusíte to?