Jak je to s pitím kávy: je to zdravé, nebo nezdravé?

kafe

Škodí nám káva? Jak silná by měla být káva, aby nebyla škodlivá? A co těhotné ženy, mohou pít kávu nebo ne?

Studie mluví jednoznačně

· Běžnému člověku káva neubližuje, pokud jí vypije do čtyř set miligramů kofeinu
· Těhotné ženy, které jsou na kávu zvyklé, mohou vypít až tři sta miligramů kofeinu, tedy slabší kávu asi ve třech šálcích
· Vyšší dávky, než jsou maximálně tři šálky kávy denně, ovlivnit mozek nebo oběhovou soustavu, což by mohlo negativně ovlivnit také plod
· Malé množství kávy podporuje výkon mozku matky i plodu
· Káva v malém a slabém množství je prevencí zánětů a pozitivně působí i na matku a její plod

modelka
Kofein může také přispívat k naší kráse
Látky jako kofein a další, které jsou obsaženy v kávě, mohou pozitivně působit i na náš zevnějšek. V čem nám může káva pomoci?

S kávou proti zánětům

Věděli jste, že se kofein nachází v kosmetice? Většinou v té, která uklidňuje pokožku, nebo ji umí zchladit. Pokud je to potřeba, kofein může podpořit nejenom protizánětlivé procesy v našem těle, ale také umí zchladit pokožku po úpalu, případně po komářím píchnutí a podobně.

Máte kruhy pod očima? Spolehněte se na kofein

Kofein pomáhá, pokud trpíte na kruhy pod očima. Což souvisí s prvním bodem. Jak je to možné? Kofein snižuje krevní průtok v cévách – takže pokud máte ráno kruhy pod očima, stačí si na oči položit na pět až deset minut vatové tampony namočené ve studené kávě.

hrnek

Dokáže vypnout pleť

Jak už jsme řekli, kofein nalezneme v řadě kosmetických přípravků. Mnoho kosmetiky, která tvrdá, že je proti vráskám, nebo proti celulitidě, případně slouží k vyhlazení pleti, obsahuje právě kofein. Stejně jako u průtoku krve při zmenšování kruhů pod očima.
– Kofein navíc pomáhá při regeneraci pokožky, a to ať už kávu pijete, nebo si studenou kávou čistíte obličej.