Chodím, chodíš, chodíme

cvičení

Komplexy. Máme je všichni. Kdo říká, že ne, ten si vymýšlí. Malá prsa, velká prsa, hodně chlupů, málo vlasů, velký nos, křivý nos, velký zadek, vaky pod očima, celulitida, tlusté prsty, křivé zuby, tenké rty, červenání se, moc pih, vrásky, šediny, atd., atd. S některými lze celkem snadno něco dělat, s jinými je to horší, s něčím nehneme vůbec. Obvykle nás v pubertě trápí něco jiného než na prahu padesátky.

Co je ale nejrozšířenějším problémem napříč generacemi a u všech pohlaví i nepohlaví, to jsou přebytečná kila. Lépe řečeno přebytečný tuk, svaly a kůže. Na kila se nemá tak moc hledět, to může být zavádějící. Kdo nezkusil nikdy žádnou dietu, ruku nahoru. No, moc Vás není.

dieta

V určité životní fázi si tím projde skoro každý. Nedopnuté kalhoty, rozevírající se košile, na břiše pneumatiky místo buchet. Někdo přibírá, když je spokojený a šťastný a vyváří si a pohodičkuje se svými blízkými, jiný, když se trápí a vyjídá ledničku. Pro jednoho je to krátkodobá záležitost, pro druhého celoživotní boj. Někdo to vzdá a smíří se s velikostí XL (XXL, XXXL), jiný neustále hledá nové možnosti, jak s nadváhou zatočit. V televizi je plno reklam na zázračné cvičební stroje a přípravky, výživoví poradci mají plné diáře, fitka jsou na každém rohu. Lidé mají pocit, že čím víc peněz investují, tím je výsledek zaručenější. Nové superpotraviny, hubnoucí čaje, semínka, doplňky stravy. Různé zázračné cvičební pomůcky si můžete koupit i domů.

břicho

Přitom udělat něco pro své zdraví a shodit kila můžete úplně zadarmo. Stačí Vám k tomu jen slušné boty a pohyb, který je ověřený staletími – chůze. Pár kilometrů denně pěšky a chůze do schodů místo výtahem mohou učinit hotové zázraky. Jen si najít čas, možnost a ne se neustále na něco vymlouvat.
Tak nebuďte líní a pohodlní a hýbejte se! Děláte to pro sebe a výsledky potěší jistě nejen Vás!