Skvělé rolety den a noc do vašeho bytu

Skvělé rolety den a noc do vašeho bytu

Chcete si v klidu číst a do očí vám přes čistě umyté okno praží sluníčko?

Jakoby si vás sluneční paprsky našly v té nejnevhodnější době. Záclona nepomáhá, protože ty máme zpravidla průhledné, abychom neměli v místnostech šero a temno. Ale je tu jedna cesta.

Pořiďte si do pokoje tam, kde nechcete být obtěžování nadměrný světlem rolety den a noc Mkrolety roletky, které získávají na oblibě. Už ty tam jsou doby, kdy jsme měli na garnýžích připevněné i látkové závěsy, které v případě potřeby zatemnění, jsme jednoduše zatáhli.

bílé rolety

Ale ne zcela jednoduše jsme je museli ošetřovat. Když jsme nechtěli, aby se při zatahování z nich prášilo, bylo nutno přistavit schůdky, závěsy pěkně jeden háček po háčku odvěsit, vymáchat a zbavit je tak prachu a až poté vložit do pračky. Pračka za nás sice kus práce udělala, ale následné věšení velkých kusů, obzvlášť když bydlíme v paneláku a nemáme možnost využití sušárny, také nebylo zrovna jedno z nejjednodušších. A následné žehlení! Leckterá hospodyňka by v tu chvíli závěsy nejraději odklidila, a to ji čekalo znovu pověšení na garnyž. A jak tehdy bolely ruce, když jste je museli mít neustále zvednuté … Od závěsů se proto časem upustilo a pokud je někdo používá, pak v modernější formě například japonské stěny.

pouliční lampy

Ale stále zůstává potřeba občas místnost zatemnit před všudypřítomnými slunečními paprsky, které v letním období „přitápějí“ místnosti v našem bytě. K tomu, abyste jim zamezili přístup, je vhodné použít rolety den a noc, které jednou nainstalujete a máte je na okenních rámech již napořád. Žádná starost se sundáváním, vy už jen díky řetízku si naklopíte žaluzie přesně tak, jak potřebujete. Buď jen zastíníte před sluníčkem (pozice den) anebo když se chystáte do hajan, pak zvolíte pozici noc a místnost zcela zatemníte a spíte v naprosté tmě.

A již vás nevyrušují blikající světelné reklamy anebo pouliční lampy.