Bublinková fólie a stretch fólie jsou oblíbené obalové materiály

bublinková fólie

Vaše představy, jak vypadá obalový materiál, mohou být různé a budou se lišit od vašich dosavadních zkušeností a znalostí. Jedním z nejvíce známých prostředků pro balení předmětů a zajištění jejich bezpečnosti při transportu, je bublinková fólie. Provází lidský život již déle než půl století, rozšířila se na všechny světové kontinenty a je díky tomu také velmi dobře dostupná. Její nízká cena umožňuje každodenní aplikace u stěhovacích společností, v logistice, v e-shopech i v běžném chodu domácností i firem. Výhody tohoto materiálu jsou zjevné již na první pohled, je to perfektní izolant (tepelný a zvukový), je zcela neprodyšná, zdravotně nezávadná a dostatečně pružná natolik, aby si poradila i s velmi křehkými věcmi, jako je sklo a porcelán.

Bublinková fólie však není jediný výrobek, který umožňuje vytvářet plast s názvem polyetylen, zhotovují se z něj i další obalové materiály, např. v současné době velmi poptávané a populární výplňové polštářky a stretch neboli flexibilní či fixační fólie.

fólie v roli

U stretch fólie se na chvíli zastavme. Její základ tvoří nízkohustotní polyetylen, označovaný jako LDPE, doplněný speciální přilnavou složkou. Fólie je natolik tenká a zároveň pevná, že velmi dobře ochrání velké předměty, které by bylo problematické balit jiným způsobem. Dodává se na trh v rolích o různých šířích a délkách, můžete ji mít doma v záloze pro různé způsoby využití podobně, jako bublinkovou fólii.

Mohou se do ní balit desky rozmontovaného nábytku, velké spotřebiče, jako chladnička, pračka, televize, sušáky na prádlo, starožitnosti, lustry a jiná svítidla, akvária, květináče s pokojovými rostlinami, tedy v podstatě vše, co se nevejde do krabic a co potřebujete přestěhovat samostatně. Stretch fólie nezapáchá ani nepřijímá zápach, je netoxická, dobře se s ní pracuje a lze ji po použití odhodit do kontejneru pro plasty.