Podnikat nejde bez půjček

oranžovošedé peníze.jpg

Jakkoliv velký je daný podnik, nikdy nic nejde bez toho, aniž by se jednou za čas nehodila pořádná finanční injekce. Jedním z možných řešení může být třeba , jindy to může být třeba i P2P půjčka. Že jste o ni ještě nic neslyšeli? Vůbec se není čemu divit, protože jisté banky a nebankovní společnosti zkrátka nechtějí, aby se něco takového rozšířilo masově. Je to totiž nebezpečný koncept trhu, ve kterém není třeba úvěrových bank nebo společností, které vám půjčí. Jediné, co je třeba, tak je jen velká skupina lidí, která má našetřeno pár tisíc a je ochotna je půjčit.

Budoucnost je ve sdílení

Představte si velký sál, kde je několik tisíc lidí. Všichni tam drží pět tisíc v ruce a sledují pódium, na kterém se neustále střídají nejrůznější lidé, kteří tam představují své plány. Jeden by chtěl postavit dům, jeden zase chatu, třetí by zase rád postavil útulek pro psí seniory. A lidé v hledišti se rozhodují, komu půjčí svůj malý obnos peněz. Samozřejmě, byť by jeden půjčil všech pět tisíc, moc tím tomu na pódiu nepomůže, ale pokud se na takový projekt složí více lidí se svými pěti tisíci, dostanete klidně půl milionu. A teď si představte, že se všechno tohle děje on-line a jediný „poplatek“, který tam bude, tak bude té platformě, která představuje budovu onoho divadla nebo budovy s pódiem. A to je vše. Lidé, kteří mají peníze a jsou ochotni, půjčují lidem, kteří peníze nutně potřebují a třeba by normálně nedosáhli na půjčku u bank či finančních společností. Jediné, co je třeba v takovémto systému, je přesvědčit dostatečně velkou skupinu lidí, že investice do vás se jim vrátí i s úrokem (oni na tom vydělají) a vy si splníte váš sen. Lidé rádi půjčují těm, kteří chtějí něco změnit nebo mají zajímavý nápad.

pomoc při výstupu.jpg

Pokud vás to tedy zaujalo, stačí si zapnout internet a začít hledat. V České republice je hned několik společností, které tyto služby provozují. Vždycky to můžete zkusit.