Bitcoiny si můžete koupit anebo vytěžit

peníze a bitcoin 435

Bitcoin je snad nejznámějším a nejrozšířenějším typem digitální měny a díky tomu, jak často se o něm v posledních několika letech mluví v médiích, tak o něm již jistě slyšel naprosto každý. Mluví se totiž také o tom, že je zajímavý nejen jako alternativní platidlo, nýbrž také z pohledu zhodnocení finančních prostředků a nakoupení bitcoinů může být proto v budoucnu dobře zhodnocenou investicí.

Ať už tomu je jak chce, tak pravda je taková, že vlastnictví bitcoinů lidi čím dál více přitahuje, a to hned z několika různých hledisek.

Bitcoin, stejně jako i jiné kryptoměny, vznikl jako typ naprosto nezávislé, transparentní, a přesto anonymní měny. Platit touto digitální měnou můžete peer to peer, což je zásadní rozdíl ve srovnání s klasickými penězi. Jakmile budete cokoli platit skrze banku, tak s touto transakcí spojíte spoustu osobních údajů, transakce bude probíhat poměrně dlouho, bude zpoplatněna, a ještě navíc riskujete, že bude zpětně stornována, tedy neproběhne. A samozřejmě je zde i riziko zneužití nadřazené pozice této centrální autority. A přesně to všechno jsou nešvary, které vám u bitcoinů nehrozí.
bitcoin a dráhy

Když někomu zaplatíte v bitcoinech, tak tato platba proběhne v řádu několika sekund, bude naprosto anonymní, nebude nijak omezena hranicemi, a přesto bude maximálně transparentní a každý se může dozvědět o tom, že proběhla, aniž by s ní byla spojená vaše soukromá data. Ověřování plateb v bitcoinech totiž probíhá s pomocí dalších uživatelů této sítě, s pomocí tak zvaných těžařů. Tito lidé poskytují výkon svého počítače k ověřování probíhajících transakcí. Jakmile je nějaká transakce ověřena, tak je zařazena do blockchainu neboli řetězce všech proběhlých transakcí. A za toto zařazení získávají ověřovatelé peníze, jak v podobě možného dobrovolného poplatku při transakci, tak v podobě bitcoinů, které se po zařazení každého nového bloku uvolní.

Ovšem pokud také toužíte po vlastnictví bitcoinů, tak se nemusíte bát, že by jediným způsobem, jak je získat, byla pouze těžba bitcoinů. Můžete si je jednoduše koupit za peníze.