Nejstarší víno z Jižní Ameriky

hrozny u vína

Semillon z roku 1942 je nejstarším, potvrzeným vínem z Jižní Ameriky. Toto víno je bílé odrůdy, a dostává samá zlatá ocenění, neboť je nejen úctyhodného věku, ale také má především výjimečnou chuť a bouquet. Toto výjimečné víno nese celý název Lagarde Semillon 1942 Lujan de Cuyo. Nápoj sám má čistou, zlatožlutou barvu, která má zelený paprsek. Je to barva zeleně připomínající starou láhev. Dále má toto víno výraznou hlubokou vůni, jež je vytrvalá a má zajímavý bouquetem. V bouquetu potom vynikají:
ü sladká čokoláda
ü lahůdka a jemnost
ü káva
ü lískový ořech
ü vlašský ořech
ü karamelový bonbon
ü med
ü vlhkou hlínu

Výrazná chuť

Dále má víno Lagarde Semillon 1942 Lujan de Cuyo výraznou chuťovou strukturu, která je suchá. Na jazyku je téměř absolutně trvalá a zdvořilá. Chuť vína je také s výrazným nárůstem podílu alkoholu. Víno Semillon má také vynikající a elegantní oxidaci, díky tomu, že bylo padesát let uchováváno v jedinečném dubovém sudu. Podíl alkoholu ve vínu je potom patnáct procent.

Víno a jeho historie

Stalo se to v roce 1975, kdy přebírala rodina Pescarmona vinařství Lagarde. Tehdy byla objevena jedna zajímavá a podivuhodná věc. Tou věcí byl sud s jedním tisícem osmi set litry vína Semillon z roku 1942. Víno je původem z Lujan de Cuyo na horním toku řeky Mendoza. Bylo po padesát let uchováváno v dřevěných sudech Nancy. Tím víno získalo chuť podobnou typickému španělskému vínu Jerez. O tomto vínu se dá říci, že má eleganci, která odpovídá jeho věku. Zároveň však neztratilo nic ze své vitality a mladé chuti.
nalévání vína
ü Má vynikající a vytrvalé aroma.
ü Je charakteristické výraznou a čistou žlutou barvou.
ü Jeho chuť je bohatá a plná, s výjimečnou strukturou.
Z každé z lahví této limitované šarže Semillonu 1942 je uchováno více než půl století vinařské tradice.