Kolikrát se budete stěhovat?

stěhování

Pokud se rozhodnete pro studium na vysoké škole, znamená to většinou vaše první stěhování. Není to úplné stěhování, většinou si odvezete jen část oblečení a bude bydlet buď na kolejích nebo v podnájmu, kde je většinou k dispozici všechno zařízení, ale je to takový malý trénink, až přijde to skutečné stěhování.

Pak přijde stěhování do prvního bytu, možná už vašeho, možná jen podnájmu, ale protože se stěhujete od rodičů, nebude to stěhování s veškerým nábytkem. A možná už se nikdy více stehovat nebudete a zůstanete bydlet hned v prvním bytě. Pravděpodobnost ale není velká. Život pro nás chystá různá překvapení, a tak je více než pravděpodobné, že se budete někdy stěhovat a stěhovat se všem, co v bytě máte do jiného bytu, nebo rodinného domku. Jistě to bude v době, kdy budete mít spoustu ochotných kamarádů, kteří mají auta a mohou vám se stěhováním pomoct, ale víte, že se stěhování svépomocí může prodražit https://www.odnesto.cz/stehovani-svepomoci-se-muze-prodrazit/.

vozík

Za prvé musíte myslet na to, že všechny své věci musíte do něčeho zabalit. A nemyslíme jen sto tašek a krabic, ale hlavně bublinkové fólie, do kterých zabalíte křehké věci, kterých máte v domácnosti více než myslíte. Takže částka, kterou zaplatíte za všechny obalové materiály se může vyhoupnout k vysoké částce. A protože po přestěhování vám obaly na nic nebudou, je to zcela zbytečný výdaj. Za druhé je nutné v dnešní době počítat i s cenou pohonných hmot. Pokud budou vaši kamarádi několikrát přejíždět mezi byty, může vás to stát několik plných nádrží benzínu nebo nafty. Jedno velké auto a stěhovací firma se jednoznačně vyplatí. A za třetí, máte prostředky na zvedání a přesun nábytku po chodbě, k autu, na naložení do auta apod? Nejde jen o zvedací háky, ale i např. rudlu, což je název převážecí vozík, na kterém se nábytek převáží mnohem pohodlněji než ho přenášet v rukou.

Nechte stěhování na odbornících.