Falešná exekuce opět straší Čechy

faktury v šanonu

Českem koluje další série emailů s výhrůžkou exekuce vztahující se k údajnému dluhu. Kromě emailu, který tu již několikrát byl, sáhli umělci a vynálezci po dalším triku a to takovém, že používají doménu, díky které se dostanou k přihlašovacím údajům. Tentokrát mezi oběti patří zákazníci malého e-shopu s levným zbožím, tentokrát s názvem Tiket Kafe.

Klienti po registraci na webovou stránku dostali, i když si nic neobjednali či objednávku zrušili, výzvu formou emailu, k uhrazení peněz za údajné porušení podmínek daného internetového obchodu. I když tedy adresáti objednávku neprovedou nebo ji případně nedokončí, jsou z nich emailem vymáhány peníze za zboží, které si vyhlídli nebo uvažovali o jeho koupi. Konkrétně pak těmto osobám přijde email, ve které se vymáhají peníze za PORUŠOVÁNÍ PODMÍNEK E-SHOPU. Samozřejmě se podvodníci rozhodli také email opepřit hrozbou toho, že pokud nebude částka uhrazena, dojde k provedení exekuce. A všichni víme, i když to v emailu také stojí, že soudní řízení a exekuční řízení má také nějaké další náklady, o které se dluh navýší. Provádění exekuce pak vede k zablokování účtů, postižení mzdy, a to lidi dost často vyplaší.
přihlášení registrace

Podle zveřejněných informací je sídlem obchodu Kaplice v Jižních Čechách, nicméně majiteli obchodu jsou dle webových stránek dva občané Rakouska.

Výzvy, které uživatelé obdržely, byly podepsány neurčeným exekučním úřadem a podle vyjádření Exekutorské komory a Soudních exekutorů se skutečně nejedná o zprávy z této strany. Zásadně totiž tyto orgány obdobné emaily neposílají. Takové výzvy se zásadně posílají doporučeným dopisem či do datové schránky.

Je třeba si uvědomit, že když už takový email obdržíte, je třeba jej smazat a nereagovat na něj. Hlavně neotvírat přílohy, neboť dost často bývají plné virů, které napadnou vaše bankovní účty.

Portál i Dnes v této věci dále uvedl, že národní bezpečnostní tým CSIRT upozorňuje na fakt, že emailová kampaň má za cíl získat přihlašovací údaje uživatelů k doménám, kde lze následně jejich přístup zneužít.

Posted in