Být matkou dá zabrat

dítě s matkou

Možná je to dané geneticky nebo vás do toho dotlačí myšlenka na to, že to máte předurčené – být jednou nejen ženou, ale i něčí mámou. V určitém období života každá žena dospěje k závěru, že by chtěla mít děti a pečovat o nich s láskou až do posledního vydechnutí.
Realita se však s představou v žádném ohledu neslučuje a když už se ní stanete, zjistíte, že tato životní pozice je tou nejnáročnější, k jaké jste dospěly.

Radost vždy vystřídají starosti

Tak jako i za svobodna, ani v roli matky se vám nevyhnou problémy a starosti, které budete s dítětem mít a prožívat.
Rozdíl je však v tom, že jako matka se budete muset za všech okolností zapřít a snažit se jich nejen vyřešit, ale být i připravená se poprat se všemi dalšími, které přijdou.
Všude možně se říká, že čím je dítě starší, tím větší trápení vás s ním potká. To však neznamená, že jeho dětství prožijete v klidu a s rovnováhou v duši. Být mámou není snadné od prvního dne narození vašeho dítěte a skutečnost, že budete podléhat beznaději a zoufalství, je v tomto případě normální.
Projde si tím každá sebevíc zkušená máma a rovněž tak – zvládne překonat i všechno, co se jí postaví do cesty.

Je v pořádku, že nebudete vědět, jak dál

Na všechny matky světa jednou padne zátěž, kdy nebudou vědět, co mají dělat. Tento stav je normální a věřte tomu, že žádná není zcela bezchybní. Máte právo dělat chyby, poučit se z nich a dospívat s tímto statusem, že jste matkou – každým dalším dnem.
Vaše dítě nepotřebuje dokonalou bytost, která dělá všechno na jedničku, ale milující osobu, která dělá maximum pro jeho štěstí, všechno, co umí a ne vždy správně, ale o to více s ohledem na něho a jeho spokojenost.
dítě s matkou na poli

Nikdo ve vašem okolí vás nemůže soudit za to, že budete vaše dítě milovat z celého srdce a budete hledět především na jeho potřeby. A rovněž i na to, aby bylo ve všech směrech odhodlané jednou vám povědět, že jste tou nejlepší bytostí na světě, která mu dala nejvíce lásky, obětovala se a byla vždy trpělivá, díky čemu se z něho stal dobrý člověk, na kterého budete moct být pyšná.
A to je podstatné! Mateřství dá jednoduše zabrat všem ženám, ale nepochybně stojí za to všemi deseti!