Výuka angličtiny zábavnou formou

americké krabice

Znám to moc dobře sama. Jsem studentkou střední školy a angličtinu mám už od 1. třídy, ale víte co? Jsem ráda, že znám alespoň malinko základy, ale ani v nich si nejsem moc jistá. Přítomný, předpřítomný či předminulý čas? Ne, tak toto mi už skoro nic neříká a to mívám angličtinu 3x týdně. Řekněme si to upřímně, ani na školách nejsou kompetentní vyučující, kteří by angličtinu dokázali naučit, a přitom to není těžký předmět. I já bych se moc ráda naučila anglicky, ale jak?

V dnešní době je znalost angličtiny skoro povinnost. Kurzy angličtiny bývají extrémně drahé a dobří vyučovací jakoby zmizeli. Samostatná výuka nezní špatně, ale kde vlastně začít. Kdysi jsem brouzdala po internetu a našla aplikaci Duolingo. Perfektně vystihla vše, co jsem hledala.

Duolingo
Duolingo je zábavná aplikace, která funguje na daných principech. První princip je ten, že se učíte podle úrovní (začínáte od „he is“, „she is“) a postupně podle vaší úrovně znalosti jazyka vám jsou nabízeny texty k překladu. K překladu jsou velmi jednoduché věty, někdy i pouze slova. Vždy, když správnou odpověď nevíte, můžete stisknout nápovědu a tím postoupit dále. Vše bývá doprovázeno obrázky a poslechovou formou.
Duolingo nabízí několik úrovní, během kterých si osvojíte nejen základy, ale zároveň i časy, správnou stavbu věty či nová slovíčka. Během úrovní postupuje přes různé kategorie, například zájmena, zvířata, minulý čas apod. Tímto způsobem vás aplikace provede přes veškeré nástrahy angličtiny a ještě vám dokáže, že učení nemusí být vždy nuda.
výuka jazyků na pc
Aplikace je zdarma a možná už proto stojí za vyzkoušení, navíc je zde mnoho jazyků, které si můžete osvojit mimo angličtinu. Jediný krok, který musíte splnit před začátkem, je registrace. Registrace nic nestojí, ani nic nevyžaduje. Je zde důležitá jen z důvodu, abyste se mohli kdykoliv bezpečně vrátit ke své momentálně rozpracované úrovni.