Věnujte pozornost stránkám, které navštěvujete

digitální kódy

Vyskočí vám na prohlížeči okno hlásající, že jste miliontý návštěvník dané stránky a máte si vybrat skvělou odměnu zahrnující drahý smartphone, notebook či další lákavé ceny? Nenechte se napálit. Na takovéto stránky v první řadě vůbec neklikejte, nevěnujte pozornost jejich obsahu a ze stránky odejděte. Nikdy nevíte, kdo se následně může dostat do vašeho počítače a ke všem vašim choulostivým datům uložené v něm.


Jak takovou stránku rozpoznat?

Základem je klamavý obsah, jehož nabídka je pro každého návštěvníka této stránky lákavá. Nikdy by vám nebyl dán Iphone zdarma. Navíc není stránka propracovaná, často se jedná o velmi levnou grafickou úpravu. Nedozvíte se více informací o tom, kdo vám tuto nabídku poskytl, kde dotyčný sídlí a další velice podstatné informace. Důvěryhodnost takové stránky je vskutku nulová.

zabezpečení na síti
Podobné věci se dějí i na sociálních sítích

Velkým trendem mezi takovými podvody se stalo falšování facebookových profilů. Podvodníci si založí falešný účet a vydávají se za někoho z vašich přátel. Zkrátka a jednoduše – ukradnou mu identitu a vám potom píší, zda byste jim půjčil peníze. K tomu vám pošlou číslo svého účtu, na který chce údajný kamarád částku odeslat. Problém nastane ve chvíli, kdy peníze odešlete. Nemuselo se jednat o vysokou částku, třebaže jste naletěli. Nýbrž opravdový plán podvodníka vypluje na povrch až za nějakou dobu. Z účtu si jakýmsi způsobem bude moct stáhnout jakýkoliv vás finanční obnos. Obdobné případy byli řešeny i s e-maily, kdy vám vaše banka poslala elektronickou poštou jakési potvrzení. Samozřejmě se jednalo o podvodný trik jak se opětovně dostat do majitelova účtu.
Věnujte pozornost všemu, s čím přicházíte na internetu do styku. Případné potíže se pak řeší těžko, vidina odškodnění je nulová a poškození fatální.

Posted in