5 rad, jak se naučit být spokojená sama se sebou

make-up a líčidla

Proč se ale velké množství žen tak moc podceňuje? Jaká jste uvnitř? Jste pracovitá, usměvavá, společenská, kamarádská? Nebo je vaše sebevědomí na tak nízké úrovni, že jste spíše podrážděná, úzkostlivá, smutná, uplakaná a v depresích. Pokud se více nacházíte v té druhé variantě, pak je potřeba, s tím konečně něco udělat. Pusťme se do toho!
1) Pokaždé, když jdete okolo zrcadla, se na sebe usmějte! Naučte se mít ráda tak, jak jste. Hledejte na sobě to dobré a vyzdvihujte to, čeho si na sobě ceníte nejvíc. Že nic takového není? To určitě lžete sama sobě, protože každá žena má na sobě něco krásného. Nevadí, jestli jste silná nebo vyhublá, máte rovné nebo kudrnaté vlasy… Určitě na sobě něco krásného najdete!

2) Udělejte změnu. Udělejte něco, co jste třeba vždycky chtěla, ale nikdy jste to nezkusila. Zajděte si ke kadeřnici a svěřte se do její péče. Nechte si dát výraznější barvu, nechte si poradit, jak zvětšit objem vlasů, pokud je máte zplihlé, nebo jak upravit kudrnaté vlasy. Změňte účet. Zajděte si na kosmetiku nebo si udělejte zkrášlující den doma. Dejte si masku na obličej, upravte si obočí, nalakujte nehty…
žena plná energie
3) Malé líčení neuškodí.Že to neumíte? To určitě zvládnete. Nikdo po vás přeci nechce, abyste chodila zmalovaná jako plakát. Mluvíme tady pouze o decentním líčení, které zvýrazní vaši osobnost. A pokud si opravdu nevíte rady, poproste o pomoc kamarádku nebo kosmetičku. Určitě vám rády pomohou. Pokud máte zapadlé oči, lehce je zvýrazníte, pokud máte nevýrazné lícní kosti, postačí tvářenka, kruhy pod očima zakryje korektor… Jedná se o činnost, která vám zabere něco okolo 5 minut, ale budete se cítit mnohem lépe a pak ten úsměv do zrcadla půjde mnohem snáze.
spokojenost s nákupy
4) Zkuste třeba šaty.Že žádné nemáte? Nevadí, zajděte si je koupit, vždyť si to přece taky občas zasloužíte. Kdy jste si naposledy koupila něco na sebe? Pokud jste zvyklá chodit jen v džínách a tričku, zkuste něco víc ženského – šaty, sukni, sáčko… Uvidíte, že se za vámi otočí nejeden chlap.
5) Pochvalte se.Řekněte si, jak vám to dneska sluší, jak se vám celý den vyvedl, a jak jste se cítila dobře, nebo že jste udělala velký kus práce. Je důležité umět se pochválit a mít radost i z maličkostí. Pak se na ten svět kouká mnohem lépe.