Únikové hry

nouzový východ

Co to je úniková hra?
Pokud jste v televizi viděli pevnost Boyard, a mrzelo vás, že se tato hra nachází až ve Francii, tak nezoufejte. Podobná zábava pro rodiny na víkend, ale i pro partu kamarádu na odpoledne se vyskytuje i v České republice! je v poslední době velice populární a vyhledávaná, mnoho lidí využívá tuto zábavu jako útěk před každodenním světem. U těchto her musíte ovšem přemýšlet a uvažovat.

Princip „únikovky“
Smysl únikových her je jednoduše uniknout. Pro ukončení hry musíte ve skupince 2-8 lidí přejít přes mnoho překážek, v podobě logických úkolů, hádanek, nebo rébusů v předem určeném časovém limitu, který bývá v rozmezí 60-120 minut. Nejste si jisti, že byste věděli, kde začít? Není čeho se obávat, před spuštěním samostatné hry dostanete instrukce a jste uvedeni do děje dané hry. Většinou se do děje zaberete a poté nebudete chtít odejít. Je to také zábavou mladých lidí, kteří zde nacházejí podobnost s novodobými filmy, nebo počítačovými hrami, z tohoto důvodu se tyto aktivity také dají označit jako adrenalin bez rizika. Témat je mnoho, takže se určitě nemusíte obávat, že byste si nevybrali to, co padne právě vám.
bordel na stole
Kde takové místnosti najít?
Myslíte, že budete muset za „únikovou“ dojíždět daleko? Tak to se opravdu mýlíte, nyní
se tyto místnosti vyskytují skoro v každém větším městě. Například jen v Praze, Brně a Plzni se nachází přes 100 takových her.
Skvělý dárek pro každého
Poukaz na tuto aktivitu, obdarovanému dříve nebo později vykouzlí úsměv na tváři. Ať už poukaz koupíte, protože jste zvědavy, zda váš kolega z práce, nebo kamarád zvládne uniknout rychleji než vy, nebo z jakéhokoliv jiného důvodu, tak je to velmi dobrý nápad.
Takzvané Escape rooms, už překvapily mnoho lidí, je jen na vás, jak se k této aktivitě postavíte vy. Mohou vás nadchnout natolik, že budete se svou partou jezdit po republice a hledat místnost, po místnosti.