Najděte si svůj sport!

Vyberte si.

Sport je odreagování, relaxace, vášeň i droga. Někdo se sportu vyhýbá, jiný s ním tráví volný čas a další je na něm závislý. Sport má dlouhou tradici, nejdříve jej lidé provozovali nevědomky lovem mamutů, sháněním rostlin a stěhováním se z místa na místo, jakmile se ale usadili a jejich život začal být pohodlnější, zařadili do něj pro obveselení a vybití energie i sport a různé pohybové hry. Dnes je sport extrémně populární aktivitou, lidé mají na výběr z tisíců druhů aktivit, mohou navštěvovat fitness centra, posilovny, jógové či jiné lekce a různá studia, konají se olympiády, mistrovství světa a různé další profesionální soutěže, ve kterých jsou státy reprezentovány vybranými jedinci na špičkové úrovni.

A davy fandí a šílí. Kolem každého sportu vzniká rozsáhlý byznys, seženete veškerou možnou výbavu, ať už tu, která je skutečně nutná, nebo alespoň užitečná, ale i takovou, která má především za úkol mámit z lidí peníze. Sportujeme v zahraničí i doma, ve vnitřních prostorách i venku, na specializovaných sportovištích, ale také jen tak v lese či doma před televizí ve starých teplácích. Sport je povinným předmětem ve školách od první třídy až po univerzity. Když si člověk uvědomí, jak moc naším světem hýbe sport, je to bláznivé. Současně je to ale naprosto pochopitelné.

Večerní romantika

Sport nám pomáhá uvolnit hlavu, zlepšuje náladu, protože se při něm uvolňují hormony štěstí endorfiny, zlepšuje naši kondici, stav vnitřních orgánů, chrání nás před různými nemocemi a obezitou, která dnes ohrožuje skoro celou společnost. A navíc může být sport též prostředkem ke krásné, štíhlé a vyrýsované postavě, o což usilují především ženy, a získání pořádných svalů, což bývá touhou zase mužů. Sport je prostě součástí nás samých a nevadí, když na něj nejste nadaní. Můžete si najít oblast, která Vás bude bavit a která se nemusí provozovat kolektivně, no a pak je úplně jedno, jak u pohybu vypadáte. Ale sport jde povznést i na vyšší úroveň, úroveň romantickou a adrenalinovou. Co takové večerní lyžování SkiBukovka? Nebo seskok s padákem? Sáňkování na profesionální dráze nebo pouť do Santiaga? Sport Vám může dát velmi mnoho, ať už se to týká Vašeho těla nebo duše. Najděte si to své a pusťte se do toho!