Jak mít přivýdělek z domu a nenaletět

notebook

V době covidu není o brigády z domova nouze. Najednou je nabízí i ti, kteří by o tom ještě před pár měsíci ani neuvažovali. Ne všechny brigády jsou ale zrovna výnosné a vhodné pro všechny. Některé nabídky jsou dokonce hodně nevýhodné, nebo lépe řečeno neetické. Čemu se vyhnout? A co vám může opravdu pomoci?

1. Administrativa a podobné

Práce v administrativě je často možné provádět z domu, stejně tak třeba překlady do cizích jazyků. Pokud umíte cizí jazyk, můžete se jednoduše pustit třeba do překladů z němčiny do češtiny a pracovat tehdy, kdy se vám to hodí. Správa eshopů a webových stránek není natolik flexibilní ale je nenáročná a může ji dělat v podstatě každý. Další v současné chvíli oblíbená brigáda je obtelefonovávání klientů z domova. A to jak pro soukromé subjekty, tak aktuálně i pro hygienické stanice jako telefonista při trasování kontaktů onemocnění covid19.

žena u pc

2. Prodej

Prodej výrobků z pohodlí domova není složitý, musíte však počítat s tím, že většina firem, které se na tento prodej specializují fungují na principu takzvaného multi level marketingu, který je eticky tak trochu na hraně a ne každému se líbí. Na tomto principu si totiž můžete pěkně vydělat, ale pouze pokud seženete dostatek lidí, kteří budou pod vámi pracovat a ti budou opravdu pracovat. To znamená zatáhnout do prodeje další lidi s vědomím, že aby si něco vydělali, musí prodat určité množství produktů. Počítejte pak s obíháním kamarádek s katalogem produktů.

3. Kompletace zboží

V minulých letech byla hodně populární kompletace zboží, třeba propisek, nebo lepení obálek. Většina těch, kteří si to vyzkoušeli zjistili, že se touto prací v podstatě nedá vydělat. Vyhněte se jí. Další věc, které je nutno se vyhnout jsou veškeré pozice, kde prvně musíte zaplatit rezervační poplatek. Většinou se jedná o podvody, které z lidí tahají jen peníze.