Solární plachty se pomalu dostávají do podvědomí majitelů bazénů

sun

Tato plachta se na první pohled může jevit jako obyčejná, ale při bližším zkoumání zjistíte, že se jedná o velice výjimečnou plachtu.
Solární plachty na bazén jsou v dnešní době čím dál tím populárnější, protože zajišťují lepší přenos tepla pomocí slunečního záření. Mají v sobě ukryté malé prvky, které na sebe vážou sluneční záření a díky tomu, že tato plachta leží přímo na hladině a dotýká se jí, tak je zajištěn lepší přenos slunečního záření a také tepla, které se dostane na hladinu a ohřeje celou vodu ve vašem domácím bazénu.

Ohřejte si vodu pomocí světla ze sluníčka

V dnešní době je rozhodující moderní technika a technologie, na které je založen tento proces, je vysoce vyspělá. Každý moc dobře víme, že sluneční záření je teplé a že přináší teploučko na povrch, kterého se dotkne. Rozžhavuje automobily, ve kterých se nedá dýchat. V létě ohřívá celý povrch zeměkoule a také může ohřát i vaši vodu v bazénu a to zadarmo.
a) Nejlevnější zdroj tepla, který můžete využít. Za sluníčko nic neplatíte, stačí si pořídit solární plachtu a k přenosu slunečního záření a zvýšení tepoty vody bude docházet samostatně. Než sluneční záření dopadne na vodní hladinu, celý proces se ještě zvýší a vyprodukuje se co nejvyšší teplo právě díky této solární plachtě. K přenosu pak bude docházet samovolně.
b) V noci tato plachta zabrání tomu, aby se voda v bazénu moc ochladila. Zabraňuje tedy jejímu prochladnutí. Noci bývají chladné, takže se jedná o nežádoucí jev, kterému takto velice efektivně zamezíme.
c) Samozřejmě, že tento prostředek slouží především jako plachta, takže zůstává splněná i její další účelnost a to ta, že zamezíte různým nečistotám, aby napadaly do vody a do vašeho bazénu. Zamezíte listí, aby se zde shromažďovalo i drobným nežádoucím nečistotám, hmyzu a dalším drobnostem. Pokrytí hladiny je zkrátka i z hlediska hygieny velice důležité a také praktické, protože pak nemusíte vodu tolik čistit nebo přidávat tolik chemie, abyste vodu vyčistili. spool