Solární plachty se pomalu dostávají do podvědomí majitelů bazénů

Solární plachty se pomalu dostávají do podvědomí majitelů bazénů


Tato plachta se na první pohled může jevit jako obyčejná, ale při bližším zkoumání zjistíte, že se jedná o velice výjimečnou plachtu.
Solární plachty na bazén jsou v dnešní době čím dál tím populárnější, protože zajišťují lepší přenos tepla pomocí slunečního záření. Mají v sobě ukryté malé prvky, které na sebe vážou sluneční záření a díky tomu, že tato plachta leží přímo na hladině a dotýká se jí, tak je zajištěn lepší přenos slunečního záření a také tepla, které se dostane na hladinu a ohřeje celou vodu ve vašem domácím bazénu.sun

Ohřejte si vodu pomocí světla ze sluníčka

V dnešní době je rozhodující moderní technika a technologie, na které je založen tento proces, je vysoce vyspělá. Každý moc dobře víme, že sluneční záření je teplé a že přináší teploučko na povrch, kterého se dotkne. Rozžhavuje automobily, ve kterých se nedá dýchat. V létě ohřívá celý povrch zeměkoule a také může ohřát i vaši vodu v bazénu a to zadarmo.
a) Nejlevnější zdroj tepla, který můžete využít. Za sluníčko nic neplatíte, stačí si pořídit solární plachtu a k přenosu slunečního záření a zvýšení tepoty vody bude docházet samostatně. Než sluneční záření dopadne na vodní hladinu, celý proces se ještě zvýší a vyprodukuje se co nejvyšší teplo právě díky této solární plachtě. K přenosu pak bude docházet samovolně.
b) V noci tato plachta zabrání tomu, aby se voda v bazénu moc ochladila. Zabraňuje tedy jejímu prochladnutí. Noci bývají chladné, takže se jedná o nežádoucí jev, kterému takto velice efektivně zamezíme.
c) Samozřejmě, že tento prostředek slouží především jako plachta, takže zůstává splněná i její další účelnost a to ta, že zamezíte různým nečistotám, aby napadaly do vody a do vašeho bazénu. Zamezíte listí, aby se zde shromažďovalo i drobným nežádoucím nečistotám, hmyzu a dalším drobnostem. Pokrytí hladiny je zkrátka i z hlediska hygieny velice důležité a také praktické, protože pak nemusíte vodu tolik čistit nebo přidávat tolik chemie, abyste vodu vyčistili. spool