Proč volit bílou kuchyni?

velká bílá kuchyň

Bílá barva s sebou nese spoustu pozitiv. Vždyť sama jako taková je velmi veselá a má přívětivý vliv na lidskou psychiku. Jedná se o odstín užívaný již nějakou dobu, který je stále v kurzu. To mnohé říká o nadčasovosti této barvy, která snad nikdy nevyjde z módy. Navíc opticky zvětšuje, což ji řadí jako první barevnou volbu do menších kuchyní. Její tón ničím neruší, působí čistě a klidně. Je možné ji volit v matu (tato varianta je v současné době oblíbenější) či v lesku, která dodává na pocitu luxusu.

Tímto výčet výhod této barvy rozhodně nekončí. Další obrovskou výhodou je také její neutrálnost – hodí se snad skutečně ke všemu. Kombinovat ji lze s každým jiným odstínem i materiálem. Nejvíce ovšem vynikne v kombinaci s nerezovými spotřebiči a dřevěnou nebo kamennou pracovní deskou. Obzvláště v kombinaci s dřevěnou deskou dosáhneme skutečně nadčasového výsledku. Pro také nahrává široká možnost výběru dřevěných dekorů, kterých je dnes už velké množství.
Pokud jsme se bavili o použití kamenu, coby doprovodného materiálu, může se jednat o pravý nebo umělý. Oba vypadají skvěle a nabízí další paletu odstínů. Velmi oblíbená je varianta s pravým kamenem, jako je například černá žula, která kuchyni dodá kontrastní tón a nádech luxusu. Jiní se rádi drží ucelené bílé barvy v kuchyni a sáhnou spíše po stejnobarevném umělém kameni, který ji doladí. Aby ale místnost nepůsobila moc jednotně, doporučuje se sáhnout po barevných doplňcích, které ji stylově doplní. Také výrazná malba stěny nebo různobarevné obklady jsou pro tento účel perfektní. Dnes už není nezvyklé sáhnout po veselých barvách také v oblasti kuchyňských spotřebičů.
koření a suroviny na poličkách
Tato barva se hodí také snad pro každý styl kuchyně – romantický, rustikální, severní, moderní,… Každý styl bude skvěle podpořen a doladěn, přičemž zůstane spousta prostoru pro dominantní prvky typické pro každý daný typ.
Výběr kuchyňských linek dnes už neomezuje kromě prostoru, do kterého se mají vejít, snad nic. A je to dobře, vždyť každý chce mít doma originál.