Praha stověžatá, místo odpočinku, zážitků a kultury

Praha po setmění

Do Prahy jezdí spousta zahraničních turistů ne jen pro její dlouhou historii, která je celosvětově známá hlavně kvůli našemu Otci vlasti, Karlu IV., ale také kvůli její unikátní architektuře. Památek naleznete v Praze nespočet. Všichni známe Národní divadlo, Hrad, Hladovou zeď, Petřínskou rozhlednu nebo Strahov. Praha se pyšní ale i místy, která nejsou tolik známá a přece stojí za zhlédnutí!

Albertov

Krásná historická čtvrť, která nabízí novogotické stavby, jež byly použity i v některých literárních dílech. Je to například známý Faustův dům. Další částí jsou dokonale zachovalé budovy Karlovy Univerzity, především Přírodovědecká fakulta a Lékařská Fakulta.

Letná

Pokud nechcete platit vstupné a chcete se jen hezky projít, mít výhled na Prahu a pak hezky sejít do centra, může být pláň Letná právě to nejlepší místo pro Vás.

Ostrovy na Vltavě

Na Vltavě nalezneme před mostem Legií také dva ostrovy. Jsou jimi Střelecký ostrov a Žofín. Střelecký ostrov bývá většinou plný malých dětí, které si sem chodí hrát, jelikož je po celé jeho ploše obrovské= dětské hřiště. Na Žofíně naleznete Žofínský palác, kde jsou každoročně pořádány různé imatrikulační plesy či maturitní ples. Na tomto ostrově naleznete také dětské hřiště, kde se však objevuje dětí mnohem méně.

Šlapadla

Pokud se objevíte v Praze za hezkého podzimního, letního či jarního počasí, rozhodně doporučujeme se vydat na šlapadla. Vypůjčení není drahé, pro Pražany je dokonce v ceně legitky na městskou hromadnou dopravu. Pomocí šlapadel se dostanete po Vltavě velmi blízko ke krásným stavbám, ke kterým je často pohled z břehu nezajímavý.
praha panorama

Petřín

Místo se spoustou parků, cestiček, fontánek. Sem nahoru se dostanete pomocí lanovky, která stojí stejně jako jízdenka na tramvaj, jelikož je také součástí městské hromadné dopravy. Petřín je zároveň rájem pískařů, tudíž pokud vyhledáváte klidnější místa, v létě sem nechoďte. Nachází se zde i hvězdárna a Růžová zahrada, vede tudy cesta i k Petřínské rozhledně.