I kojenci se musí oblékat

kojenec foto

Je dobře známo, že se my lidé oblékáme. V různých částech světa, v různých zemích s různou mentalitou, kulturou a zvyklostmi různě, ale všude na sobě něco nosíme. Pochopitelně s výjimkou nudistické pláže, sprchy a podobných míst, kde se to obejde i bez oblečení. A oblékáme se nejenom kvůli studu, který v nás společnost v průběhu dlouhých staletí vypěstovala, nejen kvůli tomu, čemu říkáváme dejme tomu morálka, slušné vychování, etiketa a podobně, ale i z ryze praktických důvodů. Třeba abychom nemrzli, protože už přece jenom nemáme takovou srst jako naši prapředci, abychom nemokli a podobně.

Oblékáme se tedy všichni. A to ať už chceme nebo nechceme. A oblékají se pochopitelně nevyhnutelně i tuze malá dítka. Protože ta jsou obzvláště náchylná na vliv prostředí, ve kterém se nacházejí, a proto se musí chránit. A pochopitelně nejen to, samozřejmě by jim jejich oblečky měly i slušet. Jakkoliv mám osobně pocit, že jim to má slušet hlavně kvůli jejich rodičům, zejména maminkám, toužícím po tom, aby jejich dítka co nejlépe vypadala a dalo se jimi co nejvíce chlubit, že takovým prckům samotným je vlastně jedno, co mají na sobě. A není-li jim to jedno, pak jim to dokonce často vadí, protože to oblékání a svlékání ‚zdržuje‘ a ‚obtěžuje‘.

kojenec obrázek

A do čeho se oblékají třeba takoví kojenci? Pro ty se pochopitelně nakupuje ledacos, a to mimo jiné i proto, že rostou jako z vody, a co jim je jednoho dne, do toho už se zanedlouho nevejdou. Ale ať už jde o miminko, batole nebo dítě, vždy by to mělo být kvalitní. Protože co snese odolný dospělý, to není pro mrňouska to pravé, co se hodí pro jednoho, to není ideál někoho jiného. Kojenecké overaly a další oblečení pro naše nejmenší by se tak měly pořizovat výhradně u důvěryhodných prodejců, kteří nám nevnutí jen tak něco.

Když si člověk nechá doručit výbavičku od spolehlivého internetového dodavatele, nepochybí. A jeho potomkovi se bude skvěle dařit.