Vydejte se za dobrodružstvím na Kapverdy

Vydejte se za dobrodružstvím na Kapverdy

Zde se nabízí dovolená pro ty, co mají rádi rybaření, windsurfing, nebo se chtějí projíždět na čtyřkolce.

Souostroví má devět obydlených a jeden neobydlený ostrov. Teplota tu nikdy neklesne pod 22°C. Najdete tu bílé pláže, teplý oceán a hotelové resorty, které lákají turisty z celého světa. Kromě příznivého počasí na vás čeká úchvatná příroda, výborné jídlo a pití a to vše je „zabalené“ do průzračně čistého moře.
vlny u útesu

Místní obyvatelé vás svým chováním přesvědčí, že slovo stres tu neznají. Jsou pohodoví a jejich úsměvy působí jako pravý balzám na uspěchané a věčně vystresované návštěvníky.

Jak budete hodovat

Národním jídlem, které můžete dostat k snídani, obědu i večeři, je cachupa. Jedná se o směs vařené kukuřice, batátů, fazolí, manioku a bylinek. Ráno ji máte jako polévku, a k obědu a večeři si se dá vylepšit sázeným vejcem, kouskem masa nebo klobásy.

K pití se tu podává místní pivo Strela nebo Strela Kriola. Někdy bývají namražené sklenice. Je to dobré, ale pro Čechy je pivo poněkud řídké. Víno vám nabídnou portugalské. Je trochu dražší a ne pokaždé jsou ochotní ho rozlévat. Ale typickým pitím je zde grog. Základem je místní silný rum z cukrové třtiny. Jestli se ho bojíte, dejte si dámskou variantu – ponch (punč) s kokosem, nebo medem.
kapverdy komplex

Boa Vista a Sal

Sal znamená sůl. Dříve byla ekonomika ostrova závislá na těžbě soli. Sal, Maio a Boa Vista patří ke skupině východních ostrovů s překrásnými pískovými plážemi. Na Salu se můžete oddávat surfování, kitersurfingu a jiným sportům, které potřebují vítr v plachtách a vysoké vlny.

Na Boa Vista je víc koz než návštěvníků. Je totiž zde méně než 10 hotelů. Ti, co hledají klid a romantiku, tu budou šťastní.

Ale ani milovníci zvířat nepřijdou zkrátka. Na ostrově Boa Vista žijí želvy. Žije tu čtvrtá největší populace želv na celém světě. Díky suchým a horkým větrům ze Sahary je ostrov posetý písečnými dunami a nejkrásnějšími plážemi celého souostroví.

Monte verde

Je to nejvyšší hora na ostrově Sao Vicente. Nachází se 8 km od města Mindelo. Je součástí přírodního parku, který se chlubí 93 rostlinnými druhy, z nichž 17 je na seznamu ohrožených druhů.

Velryby a žraloci

Jestli chcete spatřit žraloka, vydejte se do Rifes da Parda, kterému se říká též Baia da Parda. Je v blízkosti Pedra Lume a žraloci zde plavou pouhé 3 metry od břehu. Můžete spatřit i delfíny, manty a velryby.

Kultura

Je směsí evropských a afrických předků. Obyvatelé vyrábějí sošky a šperky z kokosů. Ty bývají oblíbeným suvenýrem. Hudba je směsicí portugalštiny a kreolštiny doprovázená folklorními nástroji.

Každý rok na ostrově Sao Vicente bývá karneval. Je proslulý jako ten v Riu de Janeiro. Na hudební festivaly se sem sjíždějí skupiny ze všech ostrovů i ze zahraničí. Znějí tu africké rytmy, taneční funaná a morna. Kytary, někdy i piano nebo klarinet doprovázejí zpěv, který vyjadřuje lítost, smutek, touhu.

Vydejte se na zajímavou dovolenou, kde se pokocháte přírodou, sopkami, památkami a nádherně si odpočinete.

 

Vydejte se za dobrodružstvím na Kapverdy
5 (100%)1